GLAS OCH KERAMIK / Glas / Shotglas 6798033
*
nr 679 8033
Shotglas
12 st, 1950-tal, Färgade
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 17:15:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 00:34:45
1
150 kr
27/1 21:41:45
2
150 kr
31/1 11:06:11
3
Vinnande bud
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgade glas shotglas
-
3004 Champagneglas
4 st, "Gripsholm", Reijmyre Glasbruk. Diameter: 6,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
3285 Champagneglas
5 st, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, "..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:08
-
3110 Glas
3 st, Fotbolls VM, 1958. Höjd: 11,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:15
-
3063 Glas
6 st med silverfot, Göthlin, 1960. Höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:25
-
3195 Glas
9 st, Ebba von Wachenfeldt (f. 1959), Sverige. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:22
-
9216 Glasservis
50 del ca, Boda, "Clayton", bland annat rödvin & c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:22
*
Shotglas
Läs mer om 50-tal
nr 679 8033
Shotglas
12 st, 1950-tal, Färgade
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 00:34:45 | 1 | 150 kr |
27/1 21:41:45 | 2 | 150 kr |
31/1 11:06:11 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
31 jan
50-tal
PÃ¥ Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former frÃ¥n 50-talet.Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färgade glas shotglas
-
3004 Champagneglas
4 st, "Gripsholm", Reijmyre Glasbruk. Diameter: 6,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
3285 Champagneglas
5 st, Anne Nilsson (f. 1953), Sverige. Orrefors, "..//
Aktuellt bud: 1.500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:08 -
3110 Glas
3 st, Fotbolls VM, 1958. Höjd: 11,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:15
-
3063 Glas
6 st med silverfot, Göthlin, 1960. Höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:25 -
3195 Glas
9 st, Ebba von Wachenfeldt (f. 1959), Sverige. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:22 -
9216 Glasservis
50 del ca, Boda, "Clayton", bland annat rödvin & c..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:22